foto foto foto
Kondenzační technika, Tepelná čerpadla, Plynoservis, ...
ilustrate product
Váš dodavatel tepelné pohody

Firma JIŘÍ FABIÁN a synové, spol. s r.o. nabízí instalaci stropního chlazení, patentovaného systému DELGADO s využitím tepelného čerpadla, které zákazníci mají již v provozu nebo o něm uvažují.

Systém nabízí chladící výkon až 75 W/m2 při tepelném spádu 16/22/26 (výkon závisí od konstrukce stropu a teploty chladícího média).

Systém stropního chlazení pracuje na principu sdílení tepla prostřednictvím velkoplošné aktivní plochy. Nedochází tak k nepříjemnému proudění vzduchu jako při klasické klimatizaci. Lidé tak pociťují větší komfort a vyhnou se zdravotním problémům spojených s nepříjemným průvanem. Systém najde uplatnění ve všech typech budov a dokáže vytvořit příjemné prostředí. Principem stropního chlazení je ochlazení stropu na přibližně 18 °C. Chladicí a tepelné registry obsahují trubky UNIVENTA COOLING, kterými proudí voda o teplotě na přívodu 16 °C a na zpátečce 18 – 20 °C, která velmi rovnoměrně ochlazuje, případě vytápí prostor (nedochází k citelnému pohybu vzduchu).

Pro zajištění dostatečného výkonu a ideální tepelné pohody by měla být pokryta co největší plocha stropu. Stropní chlazení nechladí místnosti prostřednictvím proudícího vzduchu, ale odvádí teplo prostřednictvím chladící vody. Mimo vnitřních zátěží, které jsou způsobeny osobami a zařízeními prostoru má značný vliv dopadající sluneční záření prostupující do prostoru přes okna. V tomto případě se doporučují různé formy zastínění, jako jsou venkovní žaluzie, pasivní stínění atd.

           

 

Možnosti použití a výhody

Stropní  chlazení  je  možné  použít do  kazetových stropů, akustických panelů, jako aktivní chladící sádrokartonové desky připevněné ke standardní kovové konstrukci určené pro snížené stropy nebo jako  systém chladícího registru pod omítku. Neexistuje téměř žádné omezení použití chladicích ploch, což poskytuje architektům a projektantům otevřené možnosti.

Oblasti použití:
• rodinné domy, běžné i luxusní bytové prostory
• kancelářské prostory, výrobní prostory haly
• hygienicky čisté prostory ve zdravotnictví
• obchodní domy a veřejné budovy
• odbavovací prostory na letištích
• objekty s vysokou tepelnou zátěží
• prostory s vyššími akustickými požadavky
• prostory s vyššími požárními nároky