foto foto foto
Kondenzační technika, Tepelná čerpadla, Plynoservis, ...
ilustrate product
Váš dodavatel tepelné pohody

10 bodů jak se vyhnout pochybení při nákupu tepelného čerpadla

1.

Nechte si radit pouze od lidí, kteří tepelné čerpadlo doma mají a ví o čem mluví !

2.

Nikdy nekupujte tepelné čerpadlo samostatně. Vždy jen jako komplet i s montáží, projektem a uvedením do provozu.

3.

Dodávku tepelného čerpadla si sjednejte přímo s montážní firmou, neobjednávejte ji nikdy přes stavební firmu. V případě, že za tepelné čerpadlo stavební firmě zaplatíte a ona z nějakých důvodů nezaplatí firmě, co tepelné čerpadlo montovala, budete pravděpodobně bez servisu a bez záruky.

4.

Nabídky velmi levných nebo „nejlevnějších tepelných čerpadel na trhu“ hoďte okamžitě do koše. Při výběru dodavatele tepelného čerpadla nekoukejte jen na nejnižší cenu. Na první pohled levné tepelné čerpadlo se může pořádně prodražit.

5.

Kriticky zhodnoťte slibované záruky a schopnost firmy slíbeným závazkům dostát. Navštivte firmu, abyste zhodnotili zázemí a vybavenost firmy.

6.

Zkontrolujte si na internetu webové stránky dodavatele, dovozce nebo výrobce tepelného čerpadla. Zkontrolujte zda se informace o parametrech a zárukách nerozcházejí s tím co Vám tvrdí prodejce. Zjistěte si, zda ve vašem regionu má výrobce své vlastní servisní techniky. Jen ten výrobce dbá na dlouhodobou spokojenost zákazníka, který zajišťuje servis tepelného čerpadla svými vlastními techniky, popřípadě akreditovanou servisní firmou.

7.

Zamyslete se nad tím, co budete dělat, když člověka který vám chce prodat tepelné čerpadlo, nebude k dispozici, z důvodů nemoci, z důvodu neochoty přijet aj. Zda-li má dostatek zkušených lidí, kteří Vám pak zajistí servis ? Je v ČR zastoupení pro tato tepelná čerpadla, které se o Vás pak postará ?

8.

Poptávejte firmy pouze ze svého regionu. Pravděpodobnost, že firma přijede na záruční nebo pozáruční servis z Vašeho regionu, se výrazně zvyšuje.

9.

Věnujte čas prohlídce již instalovaných tepelných čerpadel. Sledujte hlavně:

  1. Jak instalace vypadá po dlouhodobém provozu
  2. Zeptejte se majitele jak probíhal záruční servis
  3. Vyzkoušejte si jak se ovládá regulace
  4. Poslechněte si jak je zařízení hlučné

10.

Komunikuje s Vámi regulace česky? Prohlédněte si kvalitu návodu na použití.

 

««ZPĚT««